KGE/MG -- Matematická geografie

Předmět Matematická geografie má sjednotit znalosti ze středních a základních škol pro pozdější prohloubení studia v případě oboru geografie.

Jelikož jsem v zeměpisu (či geografii) poměrně nekovaný (naposledy jsem něco tohoto názvu měl na ZŠ a tam jsme na slepých mapách kreslili, kudy teče Dunaj (ano, tedy předmět naprosto k ničemu...)), měl jsem zprvu poměrně strach, jak se budu v tomto předmětu orientovat. Jak příjemné bylo moje zjištění, že se nemusím (asi) ničeho bát, jedná se vlastně o propojení matematiky a geografie (jak by jeden z názvu předmětu určitě neřekl :-))

Co to však znamená; podle sylabu se bude často počítat s různými věcmi na kulových souřadnicích, budeme se učit odpovědi třeba na otázku "10. června v 11 hodin dopoledne roku 2013 dopadalo slunce na Staroměstské náměstí pod jakým úhlem" a podobně -- čili se těším. Asi i zabrousíme do oblasti GPS, o těch lecos vím, takže si rád rozšířím (či zopakuji) znalosti.

Vypadá to prostě na fajn a zajímavý předmět, takže se opravdu těším. Jen by nemuselo v místnosti pro 160 lidí být zapsáno 210 lidí, abychom nemuseli sedět na schodech, v oknech, na klínech a tak podobně. Nicméně (jak už to tak bývá) během pár dní očekávám, že se návštěvnost "zpolovičatí", takže se v klidu vejdeme. Ale je to škoda, je to opravdu (alespoň zatím) zajímavý předmět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.