První týden

Dnes jsem měl první den. No -- zajímavé 😉 Po drobných problémech (kdysi jsem již na ZČU pobýval, takže jsem měl hotové konto -- ale to bylo zablokované a skoro nic mi, co bylo určeno pro prváky, nefungovalo, protože si to myslelo, že nejsem asi prvák...) jsem tedy opravdu nastoupil do 1. ročníku oboru "Přírodovědná studia, informatika".

Oproti jiným fakultám, kde jsem pobýval, je toto docela změna. Nejsem zatím schopen hodnotit, jestli je pozitivní či negativní, nicméně cítím poměrně zásadní rozdíl v přístupu vyučujících k výuce a studentům např. oproti FAV, kde se s námi nikdo moc nemazlil. Zde je "mazlení" mnohem více (a asi tomu začnu říkat jinak, než dojde k nějakému omylu :-D), nejsem si však jist, že vždy zcela na místě. Ale možná chápu snahu nevylekat studenty hned první den, kdo ví. Každopádně zajímavý přístup, který jsem nečekal.

Během prvního týdne jsem absolvoval několik "úvodů do...", z nichž mě vyloženě a přímo nezaujal ani jeden (koho by zaujal předmět o ovládání Wordu a Excelu třeba, to beru spíše jako "nutné zlo", se kterým se vypořádat), ale poměrně zajímavým předmětem se jeví KMT/MMM1, neboli metody matematického modelování, který by mohl přinést zajímavé informace. Fyzika pro přírodní vědy KMT/FPV vypadá taktéž hodně zajímavě, úvodní piškvorky jsme dali na skóre jako 3:0 pro náš vítězný tým 😉

Dále jsem absolvoval začátek předmětu "zpracování dat" KVD/ZPD -- to vypadá slibně, takže doufám, že to bude slibné i nadále.